Skup mieszkań i domów

Comments: 0 32 Post Date: 8 sierpnia 2018

Skup nieruchomości to miejsce, gdzie można łatwo i szybko sprzedać nieruchomość. Firmy tego rodzaju przeprowadzają również skup zadłużonych mieszkań, co może mieć niebagatelne znaczenie dla osób w niekorzystnej sytuacji finansowej.

Jak sprzedać szybko?
Mieszkanie czy dom jest często dorobkiem naszego życia i stajemy przed nie lada dylematem z jednej strony, chcąc dokonać szybkiej sprzedaży, a z drugiej mając świadomość, że nieruchomość jest wiele warta i szybka sprzedaż to nie jest sprzedaż za maksymalną cenę.
Szukamy więc klienta, którego niełatwo jest znaleźć w przypadku nieruchomości nietypowej. Często poszukiwania takie trwają długie miesiące, a kiedy znajdzie się chętny do zakupu, okazuje się, że negocjuje cenę, żądając znacznego jej opuszczenia. Wielu właścicieli, którym śpieszy się, by zakończyć transakcję sprzedażą, godzi się na to i sprzedaje nieruchomości po zaniżonej cenie. Czy można takiej sytuacji uniknąć? W przypadku konieczności szybkiej sprzedaży nieruchomości warto skorzystać z oferty pośrednictwa skupu nieruchomości. Rozwiązanie to, jak zresztą każde inne, ma swoje wady, jak i zalety. Nie zawsze jest najlepszym wyjściem, ale z całą pewnością warte jest rozważenia.

Jak działa skup mieszkań?
Skup nieruchomości jest nabywcą naszego mieszkania, takim samym jak osoba fizyczna. Umowa ze skupem jest umową kupna-sprzedaży. Standardowa procedura sprzedaży nieruchomości skupowi rozpoczyna się od wstępnej wyceny nieruchomości przez internet, telefon lub bezpośrednio w biurze firmy skupującej. Następnie, jeśli wstępna wycena odpowiada sprzedającemu, nieruchomość ogląda rzeczoznawca, który dokonuje wyceny ostatecznej. W przypadku zgody sprzedającego dochodzi do zawarcia transakcji sprzedaży – klient otrzymuje umowę przedwstępną i zadatek, następnie umowa zostaje potwierdzona notarialnie, a klient otrzymuje przelew pozostałej kwoty na swój rachunek bankowy.

Skup jako nabywca mieszkania znacznie różni się od przeciętnego nabywcy. Zwykle, kiedy chcemy sprzedać mieszkanie czy działkę musimy pokazać nieruchomość dziesiątkom ludzi, którzy na ogół są niezdecydowani, ponieważ przeważnie szukają idealnej nieruchomości dla siebie. Oczywiście idealna nieruchomość nie istnieje, jednak potencjalni klienci mając na uwadze własną wizję, zawsze znajdują jakieś wady.. Skup nieruchomości również widzi wszelkie wady, jednak kupuje nieruchomość mimo to – ceną za szybką decyzję jest cena nieruchomości. Sprzedawca nieruchomości ma na cenę bardzo niewielki wpływ ograniczający się do możliwości bardzo ograniczonej negocjacji ceny, którą ustalił skup nieruchomości.
Warto mieć na uwadze, że przynajmniej teoretycznie, skup nieruchomości może nie wyrazić zainteresowania naszym lokum. W takim przypadku klient zostaje poinformowany o decyzji natychmiast po złożeniu przez nas oferty. Jeśli skup decyduje się na obejrzenie naszej nieruchomości, raczej nie wycofa się z transakcji, chyba że niezbyt trafnie opisaliśmy nieruchomość podczas pierwszego kontaktu ze skupem.